top of page

ÜTOPYA

Tarz: Hip-Hop

Etkin Yılları: 2012 - Günümüze

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

HAYATI

Ütopya (Fırat Bulgurcu) 1992 yılında İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde doğar. Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda eğitim hayatına başlarken, kendi müzikal yeteneğini keşfetmesi de bu çağlara dayanır. Pek tabii ki, o dönem bu keşfi sadece kendisi yapar, başkalarının henüz ruhu bile duymaz. İlkokulda derslerinde çok başarılı bir çocuk olup, okulda sanat ile ilgili birçok etkinlikte boy gösterir.

Ortaokulu bitirip evine en yakın bir liseye yazdırılan Ütopya’nın giderek artan ailevi problemleri ve  hayatında müziğin olamayışı derslerini etkiler ve sene sonuna doğru neredeyse tek başarılı dersi müzik olur.

Yarı zamanlı işlerde çalışarak evindeki çatı katına ufak çaplı bir müzik stüdyosu kuran Ütopya, ilk müzik çalışmalarına orada başlar. Sonrasında ise Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumunda Ses Teknolojileri Müzik Prodüksiyonu bölümünü burslu olarak kazanır ve başarıyla buradan mezun olur.

2012 ve 2013 olmak üzere iki defa Yetenek Sizsiniz’e katılır; yarı final ve 2. tura kadar ilerler. Bu süreçten sonra, Can Kesmez Stüdyoları’nda bir buçuk yıl ses teknisyenliği yapıp, albüm çalışması için oradan ayrılır ve kendi müziğine daha fazla vakit ayırmaya başlar.

SON ALBÜMÜ

DEVRİM

POPÜLER PARÇALARI

bottom of page